Masz pytanie ? Problem ? Skontaktuj się znami
1 » Jak wybrać rozmiar pierścionka2

Jak wybrać rozmiar pierścionka

Jeżeli nie znasz rozmiaru palca swojej Kobiety, możesz zmniejszyć ryzyko zakupu znając te najpopularniejsze i najczęściej wybierane rozmiary. Najczęściej wybierane rozmiary pierścionka zaręczynowego to 11 oraz 12. Najwięcej pierścionków oraz obrączek zamawianych jest właśnie w tych dwóch rozmiarach.

Jest kilka różnych sposobów w jaki można zmierzyć rozmiar obrączki lub pierścionka. Pierwszym najbardziej powszechnym sposobem jest udanie się do jubilera i poproszenie o zmierzenie rozmiaru miarą jubilerską. Jeżeli posiadasz już pierścionek to kolejnym prostym sposobem, jest zmierzenie jego średnicy suwmiarką, lub zwykłą linijką. Należy pamiętać aby mierzony pierścionek miał zachowany okrągły kształt, inaczej wynik może wyjść przekłamany. Uzyskany wynik porównaj z naszą tabelą rozmiarów i odnajdź swój rozmiar. W przypadku gdy wypada on pomiędzy wartościami z rysunku, wybierz najbliższy większy rozmiar. 
Jeśli nie posiadasz pierścionka odpowiedniego do zmierzenia, możesz użyć zwykłej nitki (zwróć uwagę, aby nie była rozciągliwa). Nitkę, lub podobny sznurek owiń w koło najszerszej części mierzonego palca, czyli np. kostki. Odetnij lub zaznacz miejsce w którym nitka dokładnie owija palec, zmierz dokładnie otrzymaną długość nitki i zamień  na mm. Następnie odczytaj obwód wewnętrzny pierścionka w mm z naszego rysunku.

Przejdź do strony głównej
Newsletter