Masz pytanie ? Problem ? Skontaktuj się znami
Strona główna » Jak określić rozmiar pierścionka lub palca: Praktyczny przewodnik.

Jak określić rozmiar pierścionka lub palca: Praktyczny przewodnik.Jak poprawnie zmierzyć rozmiar pierścionka lub palec: Praktyczny przewodnik


Dobranie idealnego pierścionka jest ważnym krokiem w życiu każdej osoby. Niezależnie od tego, czy planujesz romantyczne oświadczyny, wybór obrączek ślubnych czy po prostu chcesz ozdobić swoje dłonie eleganckim dodatkiem, ważne jest, aby krążek idealnie pasował.
Ale jak zmierzyć rozmiar obrączki lub pierścionka, zwłaszcza gdy jeszcze go nie masz?


Pierwszym rekomendowanym i najbardziej precyzyjnym sposobem jest udanie się do pobliskiego jubilera i poproszenie o zmierzenie rozmiaru pierścionka lub palca miarą jubilerską. Jeśli jednak musisz to zrobić domowym sposobem, mamy dla Ciebie proste i sprawdzone sposoby jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu.
 

 
alt
Mierzenie rozmiaru pierścionka:


Jeśli masz dostęp do pierścionka, który noszony jest na tym samym palcu, to kolejnym prostym sposobem, jest zmierzenie jego średnicy suwmiarką, lub zwykłą linijką.

Umieść go na płaskiej powierzchni i zmierz średnicę wewnętrzną, następnie porównaj uzyskaną długość z zamieszczoną poniżej tabelą rozmiarów, aby określić właściwy numer.

Należy pamiętać aby mierzony pierścionek miał zachowany okrągły kształt, inaczej wynik może wyjść przekłamany. W przypadku gdy wypada on pomiędzy wartościami z rysunku, wybierz najbliższy większy rozmiar.


 

alt

 


Mierzenie rozmiaru palca:
 

Jeśli nie posiadasz pierścionka odpowiedniego do zmierzenia, możesz użyć kawałka papieru lub zwykłej nitki bądź sznurka (zwróć uwagę, aby nie była rozciągliwa).

Przygotowany materiał owiń w koło najszerszej części mierzonego palca, czyli np. kostki. Odetnij lub zaznacz miejsce, w którym materiał dokładnie owija palec, a jego końce się stykają.

Zmierz dokładnie otrzymaną długość, następnie odczytaj obwód wewnętrzny pierścionka w mm na naszej tabeli.


 

 

 
alt

 


Dodatkowe wskazówki:

  • Najlepszym czasem na pomiar jest wieczór, kiedy palce są najbardziej rozszerzone. Warto również pamiętać, że różne pory dnia i roku, w tym temperatura i aktywność fizyczna mogą wpływać na rozmiar palców.

 

  • Szerokość pierścionka również ma wpływ na komfort noszenia. Jeśli planujesz zakup pierścionka lub obrączki o szerokiej szynie, zastanów się nad wyborem rozmiaru większego niż sugeruje kalkulator.


altJeżeli planujesz niespodziankę dla bliskiej osoby, ale nie znasz rozmiaru jej palca, możesz zmniejszyć ryzyko zakupu sugerując się najpopularniejszymi i najczęściej wybieranymi rozmiarami - dla pierścionka zaręczynowego, to przedział między rozmiarem 11 a 13.
Najwięcej pierścionków oraz obrączek damskich zamawianych jest właśnie w tym przedziale.

Nie martw się, jeśli jednak nie trafisz z rozmiarem ;-) Pierścionek lub obrączki u nas zakupione, skorygujemy dla Ciebie nieodpłatnie.

 


 

Teraz, gdy znasz kilka prostych trików, możesz śmiało przystąpić do wyboru idealnego pierścionka!
 

Jeśli masz wątpliwości co do dokładności swoich pomiarów, skontaktuj się z nami, a wyślemy do Ciebie bezpłatny miernik :-) 

Przejdź do strony głównej
Newsletter

 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu